Saltar ao contido principal
Inicio  »  Titulacións  »  IV Ciclo Universitario  »  Distribución e programa das materias

Distribución e programas das materias (Plano de Estudos en Extinción)

Campus de Santiago (curso 2013/2014)

1º Ciclo

Curso Materia Programa Sede

Iniciación á Astronomía

Mércores 17:00-18:00

Programa Fac. de Matemáticas Obs. Astronómico (Campus Vida)

Bioloxía Aplicada

Martes 18:00-19:00

Programa Fac. de Bioloxía (Campus Vida)

Aspectos Metodolóxicos Básicos da Investigación en Ciencias Sociais

Xoves 17:00 -18:00 (1ºCuatrimestre)

Martes 16:30 - 17:30 (2º Cuatrimestre)

Programa Fac. de CC. da Educación (Campus Vida)

Oceanografía Física

Mércores 18:30-19:30

Programa Fac. de Física (Campus Vida)

Medicamentos

Xoves 18:30-19:30

Programa Fac. de Medicina (Campus Norte)

2º Ciclo

Curso Materia Programa Sede

Astronomía

Luns e Mércores 18:00-19:30

Programa Fac. de Matemáticas Obs. Astronómico (Campus Vida)

Informática

Luns e Mércores 16:30-18:00

Programa Pav. Servizos Informáticos (Campus Vida)

Fundamentos de Dereito

Martes e Mércores 17:00-18:30

Programa Fac. de Dereito (Campus Vida)

Historia da Arte I

Luns e Mércores 16:30-18:00

Programa

Fac. de Filosofía (Campus Norte)

 

Inglés

Luns e Mércores 17:30-19:00

Programa Fac. de Filoloxía (Campus Norte)

Psicoloxía

Luns e Mércores 17:00-18:30

Programa Fac. de Psicoloxía (Campus Vida)

Historia da Arte II

Martes e Xoves 16:30-18:00

Programa

Fac. de Filosofía (Campus Norte)

Aula 1

Literatura Española

 

Programa Fac. de Filoloxía (Campus Norte)

Campus de Lugo (Curso 2013/14)

Curso Materia Programa Profesor  Centro  
Terceiro  A Ópera Nos Séculos XVIII e XX. Teatro e Cine

Martes 16:00-18:00 h.

1º Cuatrimestre

 Programa  Silvia Alonso  F. de Humanidades  

 Literatura Galega

Xoves 17:00 - 19:00 h.

1º Cuatrimestre

 Programa  Mª Xesús Nogueira Pereira  F. de Humanidades  
 Xeografía do Mundo.

Mércores 17:00-18:00h.

 Programa  Francisco Javier López González  Escola Politécnica Superior  
 Bioquímica: As bases da vida.

Martes 19:00-20:00 h.

 Programa  Antonio Villamarín Cid  F. de Veterinaria  
  Historia de España Contemporánea

Xoves 17:00-19:00h

2º cuatrimestre

Programa  Ana Cabana Iglesia F. Humanidades  
 

 

 

Cuarto 
 
 

 Zooloxía Aplicada

Mércores 18:00-20:00 h.

  Programa

Mª Teresa Rodríguez López

 F. de Veterinaria 

Patrimonio Natural e Paisaxe

Martes 19:00-21:00 h.

 Programa Rogelio Pérez Moreira E.Politécnica Superior

O Nacemento de Europa I

Martes 18:00-19:00 h.

Programa Carlos Baliñas Pérez F. de Humanidades

 A Microscopía no Estudo de Células, Tecidos e Órganos

Xoves 17:00-19:00 h.

 Programa  Florentina Guerrero Callejas  F. de Veterinaria
 Quinto  Ecoloxía e Desenvolvemento sustentábel.

Luns 18:00-19:00 h.

 Programa  Emilio Carral Vilariño Escola Politécnica Superior/F. Veterinaria  
 Astronomía Moderna.

Xoves 17:00-19:00 h.

 Programa  Manuel Andrade Baliño  Escola Politécnica Superior  

Fundamentos básicos de psicoloxía.

Mércores 17:00-19:00 h.

 Programa  Celia Novo Teijeiro  E.U. de Enfermería  

Historia da Cidade de Lugo

Martes 18:00 - 20:00 h

 Programa  Adolfo de Abel Vilela  E.U. de Formación de Profesorado